SIKÇA SORULAN SORULAR

APARTMAN DAİRELERİNDE KULLANILIR MI ?

Apartman daireleri için özel olarak tasarlanan küçük boyutlu merkezi elektrikli süpürge cihazı banyo ve mutfak dolaplarının içine monte edilebilmektedir. Bu cihaza duvar içinden geçen PVC boru hatları yardımı ile vakum prizleri bağlanmaktadır. Böylece, dairenizde merkezi elektrikli süpürge sisteminin avantajları ile daha rahat, kolay ve hijyenik temizlik yapabilirsiniz.

BİTMİŞ KONUTLARA UYGULANABİLİR Mİ ?

Eğer kullanılmakta olan konutta büyük bir tadilat yapılacaksa veya asma tavan ve geçiş şaftları mevcut ise merkezi elektrikli süpürge sistemi bitmiş konutlara da kolaylıkla uygulanabilir.

EMİŞ GÜCÜ NE KADARDIR ?

Merkezi elektrikli süpürge sisteminin emiş gücü klasik elektrik süpürgelerine göre 3-4 kez daha fazladır. Böylece, çok daha kısa bir sürede ve daha derinlemesine temizlik yapabilirsiniz.

KULLANIM KOLAYLIĞI NEDİR ?

Klasik elektrik süpürgelerine göre kullanımı çok daha kolay ve pratiktir. Süpürge makinasını yanınızda gezdirmeye gerek yoktur. Makinadan çıkan pis kokuları ve gürültüyü duymazsınız.

SAĞLIK YÖNÜNDEN FAYDALARI NELERDİR ?

Klasik elektrik süpürgelerinde tekrar odaya geri verilen havanın içinde sağlığımıza zararlı polen, mite ve bakteri gibi maddeler bulunur. Merkezi elektrikli süpürge sisteminde kirli hava bir egsoz sistemi ile yaşadığınız ortamın dışına atılır. Böylece ev tozu alerjisi ve astım olma riskiniz ortadan kalkar.

SİSTEMİN MALİYETİ NE KADAR ?

Merkezi elektrikli süpürge sisteminin maliyeti sanıldığı kadar yüksek değildir. Eğer projeniz ile bize başvurursanız tahmininizin altında bir fiyat ile karşılaşacaksınız.

BORU CİNSİ ÖNEMLİ MİDİR?

Merkezi süpürge tesisat alt yapısı kapalı bir sistem olduğu için, kullanılan boru cinsinin bir önemi yoktur. Kapalı sistemde, boru içindeki nesnelerin tekrar odaya geri dönüş imkanı olmadığı gibi, aynı sebeple boru cinsinin de temizlik veya hijyen bakımından herhangi bir fonksiyonu bulunmamaktadır. Standartları sağlayan her türlü boru kullanılabilir.